ŻAGLÓWKA AVA 460

Podczas projektowania łodzi główny nacisk położono na jej uniwersalność., bezpieczeństwo, łatwość transportu, prostotę . niezawodność i trwałość. Łódź przeznaczona jest zarówno dla osób lubiących żeglować w pojedynkę ( wersja-KET) jak i osób żeglujących z załogą (wersja-SŁUP). Zmiana wersji KET na SLUP i odwrotnie odbywa się w ciągu kilku minut. Do prowadzenia łodzi nie potrzeba żadnych uprawnień żeglarskich. Duża stateczność, prostota osprzętu . trwałość i niezawodność sprawia, ze łódź doskonale nadaje się do ośrodków wypoczynkowych nad wodą i wypożyczalni. Łódż dedykowana jest także dla osób posiadających domki wypoczynkowe na jeziorami i rzekami ,którym jachty kabinowe nie są potrzebne, a także dla żeglarzy, którzy spędzają urlopy na większych jachtach kabinowych a na weekendy od maja do października potrzebują mniejszej łatwej do transportu żaglówki rekreacyjnej. AVA doskonale nadaje się do rodzinnego żeglowania weekendowego oraz do szkolenia żeglarskiego . dla harcerskich drużyn wodnych i klubów szkolnych.

UNIWERSALNOŚĆ - Łódź może służyć nie tylko do żeglowania ale także do wędkowania i wiosłowania. W tym celu przystosowano ją do napędu małym spalinowym silnikiem przyczepnym lub elektrycznym oraz wyposażono w wiosła szalupowe i pagaje.

BEZPIECZEŃSTWO - Łódź ma szeroki i stosunkowo wysoki kadłub zapewniający dużą stateczność i poczucie bezpieczeństwa w głębokim wygodnym dwupoziomowym kokpicie. Kształt kadłuba i wysoki dziób gwarantują „suchą' żeglugę nawet przy dużej fali. Zależnie od siły wiatru , liczby załogi i jej umiejętności można szybko zamieniać wersję SLUP -12 m2 na KET - 9.0 m2 .a także zarefowywać grot żagiel do 7,0 m2. Opływowy pojemnik na topie masztu zapobiega przewróceniu się łodzi do góry dnem a zbiorniki wypornościowe wewnątrz kadłuba gwarantują niezatapialność. Bezpieczeństwo ubrań i cennych rzeczy zapewniają szczelne bagażniki.

TRANSPORT - Łódź o umiarkowanej masie ( kadłub około 160 kg ) i wygodnych uchwytach można przenosić i wodować silami 3 - 4 osobowej załogi  a na dalsze odległości przewozić na lekkiej przyczepce podłodziowej za każdym samochodem osobowym. Dzięki listwie kilowej i bocznym stępkom na dnie łódź stabilnie stoi na płaskiej powierzchni i nie wymaga podstawek.

PROSTOTA, NlEZAWODNOŚĆ, TRWAŁOŚĆ - Osprzęt i wyposażenie łodzi jest maksymalnie uproszczone. a jednocześnie wykonane bardzo solidnie. Kadłub z laminatu poliestrowo-szklanego gwarantuje wysoką estetykę i wieloletnią trwałość. Maszt . bom . wytyk genakera i jarzmo sterowe wykonane są z anodyzowanego aluminium, okucia ze stali kwasoodpornej .a osprzęt z tworzyw sztucznych. Żagle dacronowe z nylonu ( genaker), a olinowania ruchome z wysokiej jakości linek. Łódź w wersji podstawowej może być indywidualnie wzbogacona o wyższej klasy osprzęt i wyposażenie.

AVA produkowana seryjnie w doświadczonej stoczni KOGA w Miastku wyróżnia się wysoką jakością, trwałością i niezawodnością, a jej cena jest ponad 2-krotnie niższa od cen podobnych łodzi produkowanych za granicą.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem